Akademiniai kursai

Kas yra BEST renginiai kitose šalyse?

Per metus BEST organizacija visoje Europoje suorganizuoja daugiau kaip 100 oficialių sezoninių renginių, skirtų studentams. Jiems suteikiama galimybė įgyti profesinių žinių, patobulinti užsienio kalbų žinias, praplėsti draugų ratą, keliaujant susipažinti su nepažintomis kultūromis bei pašėlti su visos Europos jaunimu! BEST kursuose, kaip ir visame BEST gyvenime, vadovaujamasi šūkiu „Work hard, party harder!“, todėl Tau nuobodžiauti tikrai neteks vakarėliuose, išvykose, ekskursijose… O geriausia tai, kad tau nereikia mokėti nei už gyvenamąją vietą, nei maitinimą, transportą ar kitas išlaidas renginių metu.

Renginiuose dalyvauja 20 – 30 studentų iš įvairių Europos šalių techniškųjų universitetų (šiuo metu BEST vienija 94 universitetus iš 32 šalyse). Šie renginiai organizuojami kiekvieną sezoną – vasaros, pavasario, rudens bei žiemos ir skirstomi į akademinius kursus, inžinerines varžybas, laisvalaikio renginius bei seminarus. Visų jų trukmė yra 1 – 2 savaitės.

Akademinių kursų metu vyksta paskaitos, kurias skaito ne tik kompetentingi universitetų dėstytojai, bet taip pat ir įmonių atstovai, vyksta praktiniai užsiėmimai laboratorijose ir kt. Dažniausiai kursų temos susijusios su technologiniais mokslais, ekonomika, marketingu, vadyba.

Inžinerinių varžybų metu pagal gautą užduotį konstruojamas objektas ar įrenginys. Taigi išvykus įgytos žinios taip pat pritaikomos ir praktikoje, be to gerinami komandinio darbo įgūdžiai.

Laisvalaikio renginiai dažniausiai skirti ekstremalaus sporto mėgėjams ar studentams, nebijantiems nakvynių palapinėse ar naktinių žygių. Šių kursų metu vykdomi buriavimo, slidinėjimo ir panašūs mokymai bei treniruotės.

Seminarų metu dažnai vyksta diskusijos, siekiant gerinti ar išspręsti problemas, susijusias su akademiniais reikalais. Šie seminarai dažnai organizuojami kartu su Europos Komisija, įmonėmis ar universitetais.

Baigusiems kursus studentams suteikiamas sertifikatas, įtvirtinantis įgytas žinias.

NEPAMIRŠK, kad iš kokių Europos šalių studentai besusirinktų, jie yra tokie patys, kaip Tu: draugiški, linksmi, šmaikštūs, kupini naujų idėjų ir nebijantys būti „crazy“!  FUN = visa popaskaitinė programa: kas vakarą vis smagesnis ir įdomesnis vakarėlis, išvykos savaitgaliais, ekskursijos po gražiausias miesto vietas…

Atranka į BEST organizuojamus renginius Europos šalyse

Kursus organizuojanti BEST grupė gauna visus studentų motyvacinius laiškus ir pagal juos renkasi dalyvius. Kursų metu siekiama surinkti studentus iš įvairių miestų ir šalių (dažniausia būna vienas studentas iš kiekvienos šalies/miesto), taip pat turi būti panašus skaičius vaikinų ir merginų. Didžiausią dėmesį rinkdami dalyvius organizatoriai skiria motyvaciniam laiškui, kuris turi išsiskirti iš kitų savo originalumu ir šmaikštumu.

Ką daryti, norint dalyvauti atrankoje?

 1. Į BEST renginius paraiškas gali teikti tik studentai, studijuojantys KTU.
 2. Vieno sezono metu galima pateikti paraiškas į trejus kursus prioritetų tvarka, tačiau atrinktas gali būti tik į vienerius kursus. O per visą studentavimo laikotarpį Tu gali išvažiuoti tris kartus į akademinius kursus ar inžinerines varžybas bei papildomai į seminarus.
 3. Kai išsirinksi, kuriuose kursuose nori dalyvauti, nueik į BEST application system, prisiregistruok ir, prisijungęs prie sistemos, nurodyk kuriuose kursuose nori dalyvauti bei patalpink savo motyvacinį laišką.
 4. Po registracijos, susisiek su mumis, BEST Kaunas (kaunas@best.eu.org), kad galėtume patvirtinti, jog Tu esi KTU studentas.
 5. Parašęs motyvacinį laišką ir gavęs tų kursų organizatorių patvirtinimą, kad buvai priimtas į sezoninius BEST kursus, turėsi sumokėti depozitinį mokestį. Gavę Tavo depozitinį mokestį mes, BEST Kaunas, tai patvirtinsime ir Tu jau galėsi pirkti bilietus ir krauti lagaminus (Depozitinis mokestis yra tarsi užstatas, kurį grįžęs atgausi, jeigu nuvažiuosi į kursus, jų metu nepridarysi nuostolių organizatoriams bei laiku užpildysi kursų įvertinimo formą )
 6. Patarimai rašančiam motyvacinį laišką: rinkdami dalyvius kursų organizatoriai skaitys šimtus motyvacinių laiškų, todėl Tu turi pasistengti jau pirmomis savo laiško eilutėmis patraukti dėmesį. Atmink – šis motyvacinis laiškas skirtas ne gauti darbo vietą, o išvažiuoti į BEST kursus – keliauti, pamatyti, susipažinti, išmokti, pažinti, linksmintis!.. Tavo laišką skaitys studentai, tokie patys kaip ir Tu!
 7. Sėkmės!
 8. Jeigu abejoji, kyla kokių nors klausimų ar tiesiog nori, kad kas nors įvertintų Tavo motyvacinį laišką – rašyk mums (kaunas@best.eu.org) ir mes Tau padėsime!

Renginių mokestis bei užstatas

Norėdami užtikrinti kursų kokybę, BEST nustatė kursų mokesčio standartus. Prieš išvykdamas į kursus studentas, turi palikti depozitinį mokestį (50 eurų) vietinei BEST grupei (BEST Kaunas), kuris atiduodamas grįžus iš kursų. Taip pat, pirmosiomis kursų dienomis organizatoriams turi sumokėti kursų mokestį, kurio dydis priklauso nuo šalies, kurioje yra tavo universitetas:

Šalys suskirstytos į keturias kategorijas

1 kategorija: Austrija, Islandija, Olandija, Norvegija, Švedija.
2 kategorija: Belgija, Čekija, Danija, Suomija, Prancūzija, Lietuva, Vokietija, Italija, Slovėnija, Ispanija.
3 kategorija: Kroatija, Estija, Vengrija, Latvija, Lenkija, Slovakija, Portugalija, Turkija, Rumunija
4 kategorija: Bulgarija, Makedonija, Serbija ir Juodkalnija, Ukraina, Rusija, Moldova

Maksimalus mokestis yra 4 eurai per dieną, bet negali būti didesnis nei 45 eurai už visą kursų laiką. Studentai, priklausantys 2 kategorijos šaliai moka 2/3 kursų mokesčio. Taigi mes, lietuviai, turim mokėti ne daugiau nei 30 eurų.

Organizatoriai, už kursų mokestį jums suteikia:

 • Visą informaciją apie renginį, ne vėliau nei prieš tris savaites iki renginio pradžios.
 • Apie 20 – 50 akademinių valandų BEST kursų metu (akademinės valandos susideda iš paskaitų, kompanijų ir gamyklų lankymo, laboratorinių darbų, grupinių darbų).
 • Kursų medžiagą anglų kalba.
 • Kursų sertifikatą ir kursų aprašymą (jei išlaikytas egzaminas).
 • Viešojo ir tarpmiestinio transporto bilietus.
 • Muziejų, parodų ir kt. bilietus.
 • Poilsinę programą.
 • Maitinimą (trys kartai per dieną).
 • Apgyvendinimą.

Susigražint depozitinį mokestį paprasta! Jį atgausi, jei:

 • Dalyvausi kursuose, į kuriuos buvai atrinktas.
 • Kursų metu nepridarysi nuostolių organizatoriams.
 • Užpildysi kursų įvertinimo formą.

.