EBEC

EBEC (European BEST Engineering Competition) – tai tarptautinės, kasmet vykstančios inžinerinės studentų varžybos organizuojamos visoje Europoje! Varžybų metu spausdintuvai virsta vėjo jėgainėmis, o studentų išradingumas – genialiomis idėjomis.

Renginio tikslas  studentams išbandyti save ieškant sprendimų į realias įmonių pateiktas užduotis, supažindinti su esamom lokaliomis bei pasaulinėm problemomis, bei įsitraukti į inovatyvių spredimų ieškojimo, pasitelkiant techninius bei socialinius gebėjimus.

Struktūra – Varžybos susideda iš dviejų kategorijų: atvejo analizės (Case Study) ir inžinerinės užduoties (Team Design). Komandos, sudarytos iš 4 žmonių, dalyvauja ir varžosi vienoje iš pasirinktų kategorijų.

Inžinerinė užduotis

Šioje varžybų dalyje, per ribotą laiką, naudojantis tik gautomis medžiagomis, dalyvių komanda atlieka inžinerinę – konstravimo užduotį. Užduoties rezultatas yra prietaisas, atliekantis tam tikrus veiksmus ar pats naudojamas kaip įrankis atitinkamiems veiksmams atlikti. Inžinerinės užduoties metu, renginio partneriai pristato „Team Design“ užduotį, kurią reikia atlikti per 2 dienas. Kiekvienais metais pateikiamos naujos, bei išskirtinės užduotis reikalaujančios komandiško darbo, kūrybiškumo bei technninių sugebėjimų.

Praeitų metų užduotys:

Seni spausdintuvai virto vėjo jėgainėmis.

Sudentams teko susidoroti su itin išradinga užduotimi – pasverti važiuojanti automobilį, kuriai įvykdyti studentai naudojo ir konkurso organizatorių pateiktas medžiagas, ir plastikinę tarą, balionus bei kitus po ranka pasitaikiusius daiktus.

Studentai konstravo chronometrus, kuo tiksliau skaičiuojančius laiką.

Iš muzikos grotuvo teko pagaminti kuo išmanesnę spyną ir raktą šiai spynai atrakinti.

Dalyviai sulaukė dviejų užduočių. Viena jų – sukonstruoti ir suprogramuoti LEGO robotus, kurie pagal numatytas taisykles turi atlikti užduotis ant FLL-lego stalo. Kita – sukurti kuo išmanesnį kelią ir pritaikyti jam kuo daugiau veikiančių inžinerinių sistemų. Kelias turėjo būti kuo saugesnis, ekologiškesnis ir patogesnis.

Dalyviai turėjo sukurti keliamąjį mechanizmą, kuris gabentų įvairių formų objektus iš taško A į tašką B.

Sukonstruoti transporto priemonę, kuri galėtu įveikti įvairias kliūtis kaip: vandenį, smėlį, kliučių ruožą bei nugabenti krovinį

Atvejo analizė

Ši varžybų dalis apima techninės ir vadybinės problemos analizę bei sprendimo suradimą. Atvejo tyrimo metu, dalyviams tenka spręsti problemines užduotis, pateikti situacijos analizę ar net modelius, tad studentams tenka pasitelkti tiek kūrybiškumą, tiek inžinerines žinias. Įmonėms pristačius šio tipo užduotį komandos turi intensyviai dirbti ją nagrinėjant, o vėliau prezentacijos forma pristatyti jos sprendimą, pastebėjimus, pasiūlymus ir atitinkamas su problema susijusias išvadas.

Praeitų metų užduotys:

NFQ“ atstovai studentams pateikė problemą, kuria buvo siekiama gauti praktiškai įgyvendinamų idėjų korupcijos lygiui sumažinti. Tuo tarpu „LitGRID“ dalyviams metė kitokio pobūdžio iššūkį – sumodeliuoti kuo geresnę oro liniją. Įmonės „MARS Lietuva“ atstovai suorganizavo vizitą į pačią įmonę. Jos metu studentai turėjo galimybę susipažinti su įmonėje vykstančiais gamybiniais procesais, o užduotis buvo susijusi su gamybine linija. Inžinerinių varžybų dalyviams teko spręsti dilemą, kaip sumažinti kačių ėdalo gabaliukų prilipimą prie dozavimo kolbų sienelių.

Komandos iš naujo išradinėjo dviratį, tiesė elektros linijas bei automatizavo rankiniu būdu atliekamą gamybos liniją.

Case Study užduotys pristatytos trijų įmonių. Viena jų „Aedilis“, kurios pateikta užduotis – sukurti gamyklos efektyvumo vertinimo sistemą. Sprendinyje turėjo atsispindėti Industry 4.0 tendencijos ir technologijų taikymas vykdant gamybos resursų apskaitą, naudojant įvairius sensorius, skaitiklius ir kt. Antroji Case Study kategorijoje dalyvavusi įmonė – „TeleSoftas“. Jų užduotis buvo rasti sprendimą, kaip pagerinti mobilaus ryšio kokybę nedidelių kaimų teritorijose su mažiausiu investavimu į techninę įrangą. Ir trečioji šios kategorijos užduotis, kurią teikė įmonė „MARS Lietuva“, buvo automatizuoti vežimėlių su produktu suvežimą į sterilizatorių.

Studentų tikslas buvo įrengti naują IT ofisą, atsižvelgiant į įvairius darbuotojų poreikius, nepamirštant ir laisvalaikio erdvių.

Studentai sulaukė dviejų užduočių. Pirmoji – sukurti dėžių rūšiavimo sistemą, buvo pateikta įmonės „MARS Lietuva“. Antrąją – sukurti sistemą, kaip tvarkingai sudėti cigarečių filtrus dėžėse, teikė „Philip Morris Lietuva“.

Dažniausiai užduodami klausimai

EBEC (angl. European BEST Engineering Competition) – tai dviejų dienų inžinerinės varžybos, kuriose studentų komandos sprendžia įmonių pateiktas užduotis. Užduotys būna dviejų kategorijų – Case Study ir Team Design.

Pirmoji diena būna skirta užduočių sprendimui, o antroji – sprendimų pabaigimui ir jų pristatymui.

Renginys vyks 2020 m. lapkričio 26-29 d., KTU Studentų miestelyje (vieta bus patikslinta artėjant renginiui).

Case Study užduoties sprendimas vyks ketvirtadienį-penktadienį (26-27 d.), nuo 10:00 iki 20:00. Case Study komandos galės dalyvauti gyvai renginyje arba nuotoliniu būdu.

Team Design užduoties sprendimas vyks penktadienį-šeštadienį (28-29 d.), nuo 10:00 iki 20:00. Team Design užduočių sprendimas vyks gyvai renginyje.

Laimėjusios komandos laimi bendradarbiaujančių įmonių įsteigtus prizus ir galimybę atstovauti KTU universitetą antrame – regioniniame – EBEC etape. Apie sekančius EBEC etapus pasidalinsime jau netrukus!

EBEC Kaunas gali dalyvauti visų kursų ir studijų programų KTU studentai.

Privaloma dalyvauti savo pasirinktos užduoties metu (Case Study – 26-27 d., Team Design – 28-29 d.). Team Design komandos turės visus sprendimus atlikti renginio vietoje ir renginio metu.

Dalyvauti projekte galės tik tinkamai ir laiku užsiregistravusios komandos.

Registracija bus vykdoma iki 10-31 d. arba iki kol bus surinktas maksimalus dalyvių skaičius. Po registracijos uždarymo naujų dalyvių priimti nebegalėsime.

Dalyvaudamas EBEC Kaunas tu gali:

    • Gauti KTU “Badgecraft” ženkliuką, patvirtinantį tavo dalyvavimą varžybose;
    • Pademonstruoti savo sugebėjimus ir įgauti praktinių bei techninių žinių;
    • Patobulinti komandinio darbo, komunikacijos ir kūrybiško problemų sprendimo įgūdžius;
    • Susipažinti su inovatyvių Lietuvos įmonių atstovais;
    • Pasinaudoti galimybe gauti praktikos arba darbo vietą;
    • Laimėti EBEC Kaunas ir atstovauti KTU kitame etape, kuriame galėsi varžytis su geriausiais Europos inžinieriais.

Taip. Jeigu reikia paskaitų pateisinimo – susisiek su organizatoriais: kaunas@best.eu.org.

Case Study (liet. Atvejo analizė) yra viena iš užduoties kategorijų, kurią gali spręsti varžybų metu. 

Atvejo analizės metu dalyviams pateikiama teorinė problema. Varžybų metu dalyviai turi rasti inovatyvų sprendimą minėtai problemai ir jį pristatyti prezentacijos būdu. Dalyviai gali naudotis kompiuteriais ir kitais informacijos šaltiniais.

Anksčiau buvusių užduočių pavyzdžius gali rasti aukščiau šiame puslapyje!

Team Design (liet. Inžinerinė užduotis) yra viena iš užduoties kategorijų, kurią gali spręsti varžybų metu. 

Inžinerinės užduoties metu dalyviams pateikiama konstravimo užduotis. Varžybų metu dalyviai turi sukonstuoti prietaisą, atliekantį nurodytus veiksmus, arba įrankį. Dalyviai gali naudotis tik jiems suteiktomis priemonėmis ir įrankiais. Anksčiau buvusių užduočių pavyzdžius gali rasti aukščiau šiame puslapyje!

Siekiame padėti studentams bendrauti su įmonių atstovais ir lengviau susirasti darbo ar praktikos vietą. Dėl šios priežasties dalyvių CV pasidaliname su bendradarbiaujančiomis įmonėmis. CV gali būti lietuvių arba anglų kalbomis.

Case Study komandoms praverstų turėti bent vieną nešiojamą kompiuterį (rekomenduojama daugiau).

Team Design komandoms visi įrankiai ir medžiagos bus suteiktos.

Taip. Visiems dalyviams bus suteikti nemokami pietūs bei užkandžiai pirmąją ir antrąją dieną.

Taip, dalyvavimas yra nemokamas.

Siekdami užtikrinti dalyvių bei organizatorių saugumą, renginyje laikysimės visų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų. 

Case Study komandos pirmą kartą turės galimybę dalyvauti renginyje  ir nuotoliniu būdu.

Jeigu dėl besikeičenčių reikalavimų nebegalėtume užtikrinti saugaus dalyvavimo, Team Design sprendimai nevyks, o Case Study bus vykdomi tik nuotoliniu būdu.

Galerija

Iki renginio liko:
  • 00dienos
  • 00valandos
lt_LTLithuanian