Registracija šiais metais jau pasibaigusi. Renginio naujienas sekite Facebook įvykyje.

EBEC

EBEC (European BEST Engineering Competition) – tai tarptautinės, kasmet vykstančios inžinerinės studentų varžybos organizuojamos visoje Europoje! Varžybų metu spausdintuvai virsta vėjo jėgainėmis, o studentų išradingumas – genialiomis idėjomis.

Renginio tikslas  studentams išbandyti save ieškant sprendimų į realias įmonių pateiktas užduotis, supažindinti su esamom lokaliomis bei pasaulinėm problemomis, bei įsitraukti į inovatyvių spredimų ieškojimo, pasitelkiant techninius bei socialinius gebėjimus.

Struktūra – Varžybos susideda iš dviejų kategorijų: atvejo analizės (Case Study) ir inžinerinės užduoties (Team Design). Komandos, sudarytos iš 4 žmonių, dalyvauja ir varžosi vienoje iš pasirinktų kategorijų.

Inžinerinė užduotis

Šioje varžybų dalyje, per ribotą laiką, naudojantis tik gautomis medžiagomis, dalyvių komanda atlieka inžinerinę – konstravimo užduotį. Užduoties rezultatas yra prietaisas, atliekantis tam tikrus veiksmus ar pats naudojamas kaip įrankis atitinkamiems veiksmams atlikti. Inžinerinės užduoties metu, renginio partneriai pristato „Team Design“ užduotį, kurią reikia atlikti per 2 dienas. Kiekvienais metais pateikiamos naujos, bei išskirtinės užduotis reikalaujančios komandiško darbo, kūrybiškumo bei technninių sugebėjimų.

Praeitų metų užduotys:
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019

Seni spausdintuvai virto vėjo jėgainėmis.

Sudentams teko susidoroti su itin išradinga užduotimi - pasverti važiuojanti automobilį, kuriai įvykdyti studentai naudojo ir konkurso organizatorių pateiktas medžiagas, ir plastikinę tarą, balionus bei kitus po ranka pasitaikiusius daiktus.

Studentai konstravo chronometrus, kuo tiksliau skaičiuojančius laiką.

Iš muzikos grotuvo teko pagaminti kuo išmanesnę spyną ir raktą šiai spynai atrakinti.

Dalyviai sulaukė dviejų užduočių. Viena jų - sukonstruoti ir suprogramuoti LEGO robotus, kurie pagal numatytas taisykles turi atlikti užduotis ant FLL-lego stalo. Kita - sukurti kuo išmanesnį kelią ir pritaikyti jam kuo daugiau veikiančių inžinerinių sistemų. Kelias turėjo būti kuo saugesnis, ekologiškesnis ir patogesnis.

Dalyviai turėjo sukurti keliamąjį mechanizmą, kuris gabentų įvairių formų objektus iš taško A į tašką B.

Sukonstruoti transporto priemonę, kuri galėtu įveikti įvairias kliūtis kaip: vandenį, smėlį, kliučių ruožą bei nugabenti krovinį

Atvejo analizė

Ši varžybų dalis apima techninės ir vadybinės problemos analizę bei sprendimo suradimą. Atvejo tyrimo metu, dalyviams tenka spręsti problemines užduotis, pateikti situacijos analizę ar net modelius, tad studentams tenka pasitelkti tiek kūrybiškumą, tiek inžinerines žinias. Įmonėms pristačius šio tipo užduotį komandos turi intensyviai dirbti ją nagrinėjant, o vėliau prezentacijos forma pristatyti jos sprendimą, pastebėjimus, pasiūlymus ir atitinkamas su problema susijusias išvadas.

Praeitų metų užduotys:
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018

NFQ“ atstovai studentams pateikė problemą, kuria buvo siekiama gauti praktiškai įgyvendinamų idėjų korupcijos lygiui sumažinti. Tuo tarpu „LitGRID“ dalyviams metė kitokio pobūdžio iššūkį - sumodeliuoti kuo geresnę oro liniją. Įmonės „MARS Lietuva“ atstovai suorganizavo vizitą į pačią įmonę. Jos metu studentai turėjo galimybę susipažinti su įmonėje vykstančiais gamybiniais procesais, o užduotis buvo susijusi su gamybine linija. Inžinerinių varžybų dalyviams teko spręsti dilemą, kaip sumažinti kačių ėdalo gabaliukų prilipimą prie dozavimo kolbų sienelių.

Komandos iš naujo išradinėjo dviratį, tiesė elektros linijas bei automatizavo rankiniu būdu atliekamą gamybos liniją.

Case Study užduotys pristatytos trijų įmonių. Viena jų „Aedilis“, kurios pateikta užduotis - sukurti gamyklos efektyvumo vertinimo sistemą. Sprendinyje turėjo atsispindėti Industry 4.0 tendencijos ir technologijų taikymas vykdant gamybos resursų apskaitą, naudojant įvairius sensorius, skaitiklius ir kt. Antroji Case Study kategorijoje dalyvavusi įmonė - „TeleSoftas“. Jų užduotis buvo rasti sprendimą, kaip pagerinti mobilaus ryšio kokybę nedidelių kaimų teritorijose su mažiausiu investavimu į techninę įrangą. Ir trečioji šios kategorijos užduotis, kurią teikė įmonė „MARS Lietuva“, buvo automatizuoti vežimėlių su produktu suvežimą į sterilizatorių.

Studentų tikslas buvo įrengti naują IT ofisą, atsižvelgiant į įvairius darbuotojų poreikius, nepamirštant ir laisvalaikio erdvių.

Studentai sulaukė dviejų užduočių. Pirmoji - sukurti dėžių rūšiavimo sistemą, buvo pateikta įmonės „MARS Lietuva“. Antrąją - sukurti sistemą, kaip tvarkingai sudėti cigarečių filtrus dėžėse, teikė „Philip Morris Lietuva“.

Dažniausiai užduodami klausimai

EBEC (angl. European BEST Engineering Competition) – tai dviejų dienų inžinerinės varžybos, kuriose studentų komandos sprendžia įmonių pateiktas užduotis. Užduotys būna dviejų kategorijų – Case Study ir Team Design.

Renginys vyks 2020 m. balandžio 29-30 d.

Pirmąją dieną renginys vyks KTU Statybų ir architektūros fakultete, nuo 9:00 iki 21:00. Laikas bus skirtas užduočių sprendimui ir mokymams.

Antrosios dienos pirma pusė bus skirta užduočių pabaigimui, o vėliau persikelsime į KTU “Santakos” Slėnį, kuriame vyks užduočių rezultatų pristatymai ir oficiali vakarinė dalis.

Laimėjusios komandos laimi bendradarbiaujančių įmonių įsteigtus prizus ir galimybę atstovauti KTU universitetą antrame – regioniniame – EBEC etape. Antras EBEC etapas vyks 2020 m. gegužės mėn. Helsinkyje, Suomijoje.

EBEC Kaunas gali dalyvauti visų kursų ir studijų programų KTU studentai.

Taip. Prie užduoties galima dirbti tik renginio vietoje ir nurodytomis darbo valandomis.

Dalyvauti projekte galės tik tinkamai ir laiku užsiregistravusios komandos.

Registracija bus vykdoma iki vasario 5 d. arba kol bus surinktas reikiamas dalyvių skaičius. Po registracijos uždarymo naujų dalyvių nebepriimsime.

Dalyvaudamas EBEC Kaunas tu gali:

  • Gauti KTU “Badgecraft” ženkliuką, patvirtinantį tavo dalyvavimą varžybose;
  • Pademonstruoti savo sugebėjimus ir įgauti praktinių bei techninių žinių;
  • Patobulinti komandinio darbo, komunikacijos ir kūrybiško problemų sprendimo įgūdžius;
  • Susipažinti su inovatyvių Lietuvos įmonių atstovais;
  • Pasinaudoti galimybe gauti praktikos arba darbo vietą;
  • Laimėti EBEC Kaunas ir atstovauti KTU kitame etape, kuriame galėsi varžytis su geriausiais Europos inžinieriais.

Taip. Jeigu reikia paskaitų pateisinimo – susisiek su organizatoriais, kaunas@best.eu.org.

Case Study (liet. Atvejo analizė) yra viena iš užduoties kategorijų, kurią gali spręsti varžybų metu. 

Atvejo analizės metu dalyviams pateikiama teorinė problema. Varžybų metu dalyviai turi rasti inovatyvų sprendimą minėtai problemai ir jį pristatyti prezentacijos būdu. Dalyviai gali naudotis kompiuteriais ir kitais informacijos šaltiniais.

Čia gali rasti užduočių pavyzdžių iš praeitų metų, o čia rasi šių metų Case Study užduoties pristatymą!

Team Design (liet. Inžinerinė užduotis) yra viena iš užduoties kategorijų, kurią gali spręsti varžybų metu. 

Inžinerinės užduoties metu dalyviams pateikiama konstravimo užduotis. Varžybų metu dalyviai turi sukonstuoti prietaisą, atliekantį nurodytus veiksmus, arba įrankį. Dalyviai gali naudotis tik jiems suteiktomis priemonėmis ir įrankiais. Užduočių pavyzdžius gali rasti čia.

Siekiame padėti studentams bendrauti su įmonių atstovais ir lengviau susirasti darbo ar praktikos vietą. Dėl šios priežasties dalyvių CV pasidaliname su bendradarbiaujančiomis įmonėmis. CV gali būti lietuvių arba anglų kalbomis.

Case Study komandoms rekomenduojame turėti bent vieną nešiojamą kompiuterį.

Team Design komandoms visi įrankiai ir medžiagos bus suteiktos.

Taip. Visiems dalyviams bus suteikti nemokami pietūs bei užkandžiai pirmąją ir antrąją dieną.

Taip, dalyvavimas yra nemokamas.

Rašykite mums tiesiogiai: kaunas@best.eu.org

Galerija

Iki renginio liko:
 • 00Days
 • 00Hours
lt_LTLithuanian
en_USEnglish lt_LTLithuanian